Všetky kategórie

Polykarbonátová dutá doska

Škola dizajnu steny

Čas: 2022-03-07 Počet zobrazení: 14

Odolnosť proti oderu: Po ošetrení anti-UV povlakom sa môže odolnosť PC dosky proti oderu niekoľkonásobne zvýšiť a je podobná ako u skla. Tvárnenie za tepla je možné ohýbať za studena do určitého oblúka bez trhlín a znovu ho rezať alebo vŕtať. PC proti krádeži a proti výstrelom je možné zlisovať spolu so sklom a vytvoriť tak bezpečnostné okná pre nemocnice, školy, knižnice, banky, ambasády a väznice, kde sklo zlepšuje tvrdosť a odolnosť tabule voči oderu. PC môže byť tiež zlisované spolu s inými vrstvami PC alebo akrylom pre tradičné bezpečnostné aplikácie.

Ochrana proti UV žiareniu: Ochrana pred ultrafialovým žiarením, iba niektoré jednovrstvové povrchy pri dlhšom slnečnom svetle zožltnú alebo zahmlia. PC doska má vynikajúcu tepelnú izoláciu, ktorá je asi o 16% vyššia ako sklo pri rovnakej hrúbke a môže účinne blokovať prenos tepla. Či už ide o udržanie tepla v zime alebo o zastavenie prenikania tepla v lete, PC doska môže efektívne znížiť spotrebu energie budovy a ušetriť energiu.

Protihorľavý výkon: PC doska má dobrú retardáciu horenia, pri horení neprodukuje toxický plyn, jej koncentrácia dymu je nižšia ako u dreva a papiera a je identifikovaná ako prvotriedny materiál spomaľujúci horenie v súlade s ochranou životného prostredia štandardy. Po 30 sekundách horenia vzoriek nepresiahla dĺžka horenia 25 mm a horľavý plyn rozložil až vtedy, keď mal horúci vzduch teplotu až 467 °C. Preto sa po príslušnom meraní považuje jeho požiarna odolnosť za kvalifikovanú.

Odolnosť voči chemickým látkam môže:vynútiť žiadnu reakciu na kyselinu, alkohol, šťavu, nápoj; majú tiež určitú odolnosť voči benzínu, petroleju, pri kontakte s 48h sa neobjavia praskliny ani nestratia schopnosť priepustnosti svetla. Chemická odolnosť voči určitým chemikáliám (ako sú amíny, estery, halogénované uhľovodíky, prostriedky na oplachovanie farieb) je však nízka.

Nízka hmotnosť: hustota polykarbonátu je asi 1.29/cm, asi o polovicu ľahšia ako sklo, napríklad vyrobené z dutej PC dosky, jeho hmotnosť je 1/3 organického skla, sklo 1/15 ~ 1/12 alebo tak. Dutá PC doska má vynikajúcu tuhosť a môže byť použitá ako kostra. nízka hmotnosť dosky PC robí konštrukciu bezpečnejšou a pohodlnejšou a môže výrazne ušetriť čas a náklady na prepravu a výrobu pohárov.

Predchádzajúci príspevoknikto

nasledujúci príspevokFasáda nákupného centra